Cyklus: Partnerství a já – únor, březen, duben 2017

Partnerství a já

cyklus 6 večerů

Mgr. Pavel Veselý

Bývalí partneři
čtvrtek – 9.2.2017 – 19:00 – 21:00 hodin

Zrcadlení ve vztahu
čtvrtek – 23.2.2017 – 19:00 – 21:00 hodin

Nepřítomnost ve vztahu
čtvrtek – 9.3.2017 – 19:00 – 21:00 hodin

Nevěra – vliv na vztah, možnosti řešení
čtvrtek – 23.3.2017 – 19:00 – 21:00 hodin

Vliv potratů na rodinné štěstí
čtvrtek – 6.4.2017 – 19:00 – 21:00 hodin

Rodiče – vliv našeho vztahu k rodičům na partnerský vztah
čtvrtek – 20.4.2017 – 19:00 – 21:00 hodin

Cyklus se zaměřuje na některá z témat, se kterými se ve vztahu potkáváme. Cílem celého cyklu je uvidět skutečné příčiny toho, co se v partnerských vztazích odehrává. Známe-li příčinu, otevírá se cesta ke změně.

Na večerním cyklu se zaměřujeme na to, co můžeme udělat pro změnu my sami. Nehledáme viníky, hledáme řešení. Účastníci mají možnost se aktivně zapojit a odnést si do partnerského života vlastní zkušenost.
Na setkání se věnujeme teorii i praktickým ukázkám. Pracujeme také s metodou Systemických konstelací.

Lektor:
• Večery provází brněnský psycholog – terapeut Mgr. Pavel Veselý, který se dlouhodobě věnuje individuálním terapiím a sebe-rozvojovým skupinám.
• Více o něm na www.cestouksobe.cz

Témata jednotlivých večerů

Bývalí partneři – 09.02.2017
To, co si v sobě neseme z rozchodů s našimi předchozími partnery, může zásadně ovlivňovat náš současný vztah – k partnerovi i k dětem. Pokud v nás zůstaly pocity křivdy, bolesti, zloby, nedůvěry či neuznání předchozího partnera, to vše na nás působí dál, aniž jsme si toho vědomi. A odráží se v osobě nám nejbližší – v současném (či budoucím) partnerovi.
Jeden nedořešený (neuzavřený) vztah nám tak může zbortit všechny následující vztahy. V takovém případě pak po letech končíme naše snahy hořkým konstatováním, že všichni muži/ženy jsou stejní/stejné.
Tyto vlivy, ať vědomé či nevědomé, je možné odkrýt a v našem nitru také změnit.

Zrcadlení ve vztahu – 23.02.2017
V našem okolí se odráží – zrcadlí to, co si neseme ve svém nitru. A to i tehdy, když si nejsme vědomi toho, co si v sobě neseme. Nejbližším zrcadlem je nám partner/ka a později naše děti. A tak zejména v jednání našich blízkých můžeme uvidět něco z nás.
S tímto poznáním můžeme snadněji zvládat náročné vztahové situace. Na semináři se zaměříme na možná řešení. Účastníci mají možnost se aktivně zapojit a odnést si do života vlastní zkušenost.

Nepřítomnost ve vztahu – 09.03.2017
Fyzická nepřítomnost druhé osoby je zřejmá. My se však zaměříme na nepřítomnost psychickou. V životě mohou nastat události, které poutají naši pozornost v takové míře, že pro další život nejsme plně přítomni – tedy ani pro svého partnera/partnerku (nebo oni pro nás). Častou bolestí malých dětí je, že pro ně rodiče nejsou svým srdcem přítomni. Psychická nepřítomnost způsobuje ve vztahu velké komplikace, nespokojenost partnera, zlobu či apatii dětí …
Netýká se to jenom nás, ale také našich předků, často ani naši rodiče pro nás nebyli plně přítomni a my si neseme pocit, že nám něco chybí, že nám dali málo …
Na semináři se podíváme na možná řešení.

Nevěra – vliv na vztah, možnosti řešení – 23.03.2017
Dojde-li k nevěře, není možné ji utajit. V energetické rovině o ní partner vždy ví – a reaguje. Podíváme se na to, jaký vliv má nevěra (tajená i přiznaná) na vztah. Zaměříme se také na skutečné příčiny nevěry. Budeme objevovat možnosti řešení takovýchto situací směrem do pravdy a do harmonie. Jako vždy bude prostor i pro otázky či témata a zkušenosti účastníků.

Vliv potratů na rodinné štěstí – 06.04.2017
V naší společnosti jde o časté a tabuizované téma, za kterým je skryto hodně bolesti, resp. potlačené bolesti – to se týká mužů i žen, i když tuto situaci prožívají jinak. Žena – matka, která zůstane u své potlačené bolesti (pocitů viny atd.), nemůže být plně přítomna pro svého partnera a pro jejich děti – to má velký vliv na vztahy v rodině. Společně se podíváme na tyto vlivy a na možnost změny.

Rodiče – vliv našeho vztahu k rodičům na partnerský vztah – 20.04.2017
Spokojenost v partnerském vztahu je přímo úměrná tomu, jaký je náš vztah s rodiči. Na tom se shodují snad všichni rodinní terapeuti. Harmonie ve vztahu nastává tehdy, když dosáhneme vnitřní harmonie k našim rodičům.
Vztah dcery k otci se odráží ve vztahu k partnerovi. Vztah syna k matce se odráží ve vztahu k partnerce. Proč je tomu tak, jak se to projevuje v každodenním vztahu a jaké jsou možnosti změny, na to budeme společně hledat odpovědi.

Ze zpětných vazeb na víkendový seminář Mgr. Pavela Veselého: Jak to muži mají

Seminář s Pavlem byl naprosto super! Otevřel mi oči ve spoustě pohledech na muže. Ale co mi dal nejvíc, byly praktické ukázky a zkoušení si toho, jak s mužem komunikovat, abych nekomunikovala kriticky a útočně. Hodně mě to naučilo. Nebylo a není to snadné, ale díky tomuto semináři si to uvědomuji a dokážu to zachytit a změnit. Krátká konstelace byla super, možná bych jich zahrnula víc. Těším se na další semináře s Pavlem!:)
Kiara

Seminář se mi líbil. Uvědomila jsem si, jak věci vypadají jinak a mnohdy funkčně, když je na ně nahlíženo bez emocí. Bohužel ty emoce jsou sice zbytečné, ale nedílné 🙂 Takže hlavní závěr pro mě osobně je nenechat se unášet, být vůči mužům shovívavější. Spousta okolností, které se na semináře probíralo ukázalo, že vztahy k mužům máme naučené a jako každý zlozvyk, je někdy těžké modelové situace překonat. Nebylo to vlastně zdaleka jen o mužích, bylo to především o nás samých. Ačkoliv jsem na seminář šla spíše ze zvědavosti, v průběhu semináře jsem si uvědomila kolik bych toho s Pavlem vlastně potřebovala probrat … Takže dobře strávená neděle ve víru souvislostí 🙂
Děkuji. Markéta

Seminar byl pro me velmi zajimavy a spoustu veci jsem si uvedomila (zejmena co se tykalo veci, ktere si nesu od svoji maminky ve vztahu k tatinkovi a ktere jsem nevedome opakovala). Tak, jak jsi ho mel strukturovany (zacinat s ocekavanim od seminare, vlastnimi dotazy a mensi konstelaci do rodin kazde z nas, teorie a dotazy), bylo genialni a ten individualni pristup k nam vsem taky. Obohacujici bylo videt i jak to maji s muzi jine zeny. A uzasne je, ze to vlastne bylo o muzich jen z casti, protoze vsechno zacina u nas samotnych. Odnesla jsem si spoustu praktickych veci, ktere vyuziju nejen v komunikaci se svym partnerem, ale i s muzi obecne. Byly jsme dost tezka skupina a udrzet to po celou dobu muselo byt hodne narocne. Takze i za to dekuju.
Žaneta

Cyklus je otevřený, doporučujeme však absolvovat všechna témata. Je možné si zarezervovat naráz všech 6 večerů.

Rezervace semináře:
• e-mailem: rezervace@viara.cz
• telefonicky: +420 775 422 445
• (omezená kapacita účastníků na semináři)

Cena:
• 200,- Kč / večer

Platba:
• hotově přímo ve studiu ViaRa

ViaRa s.r.o. Studio fyzické a duševní pohody :-))
Poštovská 3, 602 00 Brno | +420 775 422 445 | rezervace@viara.cz
www.viara.cz | facebook.com/VIARAstudio/

Napište nám

Obraťte se na nás s připomínkami, dotazy nebo se objednejte na kurz.